LŚNIĄCE AUTO: CO, GDZIE I JAK?

Zaktualizowano: 8 wrz 2021

Rozpoczynasz swoją przygodę z detailingiem? Nie wiesz jak i od czego zacząć?

Sprawdź nasz mini poradnik.
1. Zacznij od kół.

Przygotuj osobne wiadro do czyszczenia felg. Spryskaj powierzchnię felgi dedykowanym środkiem. Odczekaj chwilę- daj podziałać preparatom lecz nie dopuść do zaschnięcia. Usuń brud pędzelkiem lub specjalną szczotką. Spłucz.

Opony wyczyść specjalnym preparatem do opon i gumy.

2. Mycie wstępne.

W zależności od stopnia zabrudzenia i wcześniej użytych zabezpieczeń, spryskujemy karoserię pianą aktywną lub środkiem do oprysku. Znów czekamy chwilę i spłukujemy.


3. Mycie auta na dwa wiadra.

Potrzebne będą dwa wiadra z separatorem, rękawica lub gąbka, szampon. W jednym z wiadrze przygotuj wodę z szamponem, w drugim czystą do płukania rękawicy/gąbki. Myj auto od góry do dołu.

4. Dekontaminacja.

Usuwamy szkodliwe zanieczyszczenia z lakieru- żywicę, smołę, kleje oraz zanieczyszczenia metaliczne. Spryskujemy (najlepiej suchą) powierzchnię preparatem typu "tar and glue remover", pozostawiamy na chwilę i spłukujemy. Proces powtarzamy przy użyciu deironizera.

Za pomocą glinki, usuwamy resztę zanieczyszczeń. Dbając o odpowiedni poślizg specjalnym lubrykantem lub wodą z szamponem, glinkujemy całą powierzchnię.

Typhoon Wash Pad


5. Mycie auta na dwa wiadra.

Ponownie, dokładnie myjemy i suszymy auto.

6. Korekta lakieru.

Przy pomocy maszyny polerskiej, różnej twardości gąbek oraz pasty- dokonujemy korekty lakieru. Usuwamy w ten sposób zmatowienia, zarysowania, hologramy. 7. Zabezpieczenie powierzchni.

Aby zabezpieczyć, utrwalić i podbić uzyskany efekt- stosujemy woski lub powłoki.

8. Czyszczenie i zabezpieczenie szyb.

Dedykowanym produktem czyścimy powierzchnie szklane w aucie. Odpowiednio przygotowywujemy i nakładamy powłokę (niewidzialną wycieraczkę).

9. Wykończenie.

Aplikujemy dressingi na opony, odżywki na nielakierowane plastiki, zabezpieczamy felgi.8 wyświetleń0 komentarzy